Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jaki aparat mam wybrać do leczenia bezdechu sennego?

Przy wyborze i proponowaniu pacjentowi aparatu kierujemy się zawsze następującymi, głównymi przesłankami: ciśnienie robocze ustalone w trakcie badania, rodzaj bezdechów, akceptacja aparatu przez pacjenta, choroby współistniejące, możliwości finansowe pacjenta oraz parę innych, mniej istotnych.

czytaj całość »
Pytania i odpowiedzi dotyczące korzystania z CPAP-ów

Z protezą powietrzną trzeba się zaprzyjaźnić tak jak z okularami, aparatem słuchowym, czy protezą nogi. Są pacjenci, którzy akceptują aparat od pierwszej nocy, są też tacy, którzy przyzwyczajają się do aparatu długimi tygodniami. Mamy też pacjentów takich, którzy nie przyzwyczaili się do protezy powietrznej CPAP. Na szczęście jest ich niewielu.

            Na początku pacjenci napotykają wiele małoistotnych problemów. Dla nich adresujemy poniższe pytania i odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomogą w zaprzyjaźnieniu się z urządzeniami na które są skazani, prawdopodobnie, już do końca życia.

czytaj całość »
Przyczyny obturacyjnego bezdechu sennego

Przyczyny OBS

Dwoma głównymi przyczynami OBS są: nadwaga i zmiany anatomiczne na poziomie gardła i nosa. Tkanka tłuszczowa lokalizowana w obrębie szyi przez swą obecność powoduje zwężenie dróg oddechowych i szybsze ich zamykanie podczas snu. Jest ona również jedną z głównych przyczyn niepowodzeń leczenia operacyjnego.

 Obturacyjny bezdech senny występuje bardzo często u pacjentów z nadciśnieniem

Drugą ważną przyczyna, na którą nie ma wpływu leczenie jest obecność u chorego krótkiej szyi. Podobnie jest w przypadku występowania małej cofniętej żuchwy. Pozostałe wady dają się w dużej części korygować operacyjnie.

czytaj całość »
Co to jest bezdech senny

Parę słów wstępu

            Pewnego dnia mój przyjaciel Grzesiek wieczorem położył się spać. Następnego dnia nie wstał. Zmarł w nocy. Miał ciężki bezdech senny, którego nie leczył. Została żona z synem. Był bardzo dobrym ojcem i mężem. Gdyby wiedział, jak trudno będzie im żyć bez niego, z całą pewnością podjąłby leczenie.

            Inny przykład. Komunikat Policji. „Samochód osobowy z niewiadomych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się czołowo z …. . Śmierć poniosło …. osób” . Słyszeliście? Na pewno, nie jeden raz. Ja w takich przypadkach zawsze jestem prawie pewien, że przyczyną było zaśnięcie z powodu nieleczonego obturacyjnego bezdechu sennego (OBS).

Zbigniew Pręgowski

czytaj całość »

Polecane produkty

S.Box AutoCPAP  z nawilżaczem S.Box AutoCPAP z nawilżaczem
Producent: SEFAM-Medical
Cena: 3 310,00 zł (netto: 3 064,81 zł )
szt.
zobacz więcej
Maska nosowa "Breeze Nasal Comfort " Maska nosowa "Breeze Nasal Comfort "
Producent: SEFAM-Medical
Cena: 250,00 zł (netto: 231,48 zł )
szt.
zobacz więcej
S.Box AutoCPAP  - bez nawilżacza S.Box AutoCPAP - bez nawilżacza
Producent: SEFAM-Medical
Cena: 2 910,00 zł (netto: 2 694,44 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl