Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

EcoStar AutoCPAP z nawilżaczem

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2 551,00 zł 2551.00
Cena netto: 2 362,04 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SEFAM-Medical
Kod produktu: 9498-663D2

Opis

EcoStar AutoCPAP - wysokiej klasy aparat z automatyczną regulacją ciśnienia AutoCPAP, algorytm analizuje każdy oddech, pozwala uzyskać w pełni skuteczną terapię przy jak najniższym ciśnieniu. W przypadku wykrycia zaburzeń oddychania (jak bezdechu, spłyceń, chrapanie, ograniczenie przepływu powietrza), aparat zwiększa ciśnienie do odpowiedniego poziomu, które zapobiega powstawaniu kolejnych zaburzeń. W przypadku braku zaburzeń – ciśnienie jest stopniowo obniżane do poziomu minimalnego. Zapewnia bezpieczeństwa terapii autoCPAP, aparat rozróżnia czy bezdechy i spłycenia są obturacyjne czy centralne.

Urządzenie gwarantuje wysoką wydajność, komfort i łatwość użytkowania – łatwiejsze oddychanie poprzez automatyczne obniżanie ciśnienia przy wydechu o około 3 mbar. 

Wyposażenie

 • Aparat Auto CPAP
 • Przewód zasilający
 • Nawilżacz z podgrzewaczem
 • Przewód powietrzny (rura)
 • Torba podróżna

Opis algorytmu działania aparatu

Aparat Eco Star Auto sterowany mikroprocesorem, działającym w oparciu o nowoczesny algorytm automatycznie dopasowuje wartości ciśnienia do potrzeb pacjenta. Aparat automatycznie wykrywa zwiększenie oporności górnych dróg oddechowych (IFL), bezdechy senne, spłycenia oddechu i chrapanie. Powoduje automatyczny wzrost ciśnienia o 0,1 (0,3) mbar kiedy pojawia się IFL, oraz 1 mbar kiedy pojawia się bezdech, chrapanie, spłycenie oddechu – do chwili ustąpienia zaburzeń, ale nie przekracza ciśnienia maksymalnego. Algorytm ten wykrywa, kiedy pacjent oddycha normalnie podczas snu, obniżając ciśnienie o 0,2 lub 0, 5 mbar (do wyboru), ale nie przekracza ciśnienia minimalnego.

Algorytm rozróżnia bezdech i spłyceń obturacyjnyego od centralnego, tzn. zwiększa wartości ciśnienia, gdy pojawia się bezdech/spłyceń obturacyjny a w przypadu centralnych zaburzeń aparat nie zwiększa ciśnienia.

W sytuacji gdy nie pojawiają się bezdechy, spłyceń, chrapania, ograniczenia przepływu aparat automatycznie obniża wartości ciśnienia, co umożliwia pacjentowi spanie przy niski możliwy wartości ciśnienia.

Aparat jest sterowany przez program komputerowy działający na platformie Windows, oraz posiada dodatkową pamięć rejestrującą pracę aparatu (360 dni). Co kilka tygodni lekarz może podłączyć aparat do komputera i sprawdzić czy terapia przebiega prawidłowo, ma pełny podgląd pracy aparatu i wysokości podawanego ciśnienia, oraz informacje o występowaniu bezdechu, chrapania i spłyceń oddechu .

Dane Techniczne

 • Zakres ciśnienia od 4 do 20 mbar
 • Automatyczna kompensacja ciśnienia n.p.m.
 • Automatyczna kompensacja nieszczelności w masce
 • Pamięć rejestrująca parametry pracy aparatu przez 600 dni, która zapamiętuje cykl pracy aparatu, ciśnienie, oraz raport o pojawieniu się bezdechów, spłyceń oddechu  centralnych czy obturacyjnych, chrapanie, orgraniczenie przepływu podczas terapii
 • bardzo cicha praca 27,2
 • ergonomiczny, lekki i łatwy do użytkowania w domu i w podróży, waga 670 gramów
 • duży wyświetlacz informujący o pracy urządzenia (ciśnienie, ustawienie, zegar)
 • Oszczędność w poborze energii elektrycznej – pobór jest tylko < 15W,
 • Aparat jest bezpieczny,działa na napięciu 12V dostarczanym do aparatu przez zasilacz zewnętrzny oraz jest również możliwość zasilania aparatu z akumulatora zewnętrznego lub samochodowego
 • Funkcja powolnego narastania ciśnienia (RAMP) ułatwiająca zasypianie – pełny dostęp pacjenta do ustawienia czasu (0 do 45 min.) oraz wartości ciśnienia początkowego.
 • Rejestruje przepływ powietrza przy częstotliwości 25 mHz
 •  iRAMP- inteligentna funkcja RAMP aparat sam rozpoznaje moment zaśnięcia pacjenta, wówczas zwiększa ciśnienie aby ułatwić zasypianie z aparatem
 • kompatybilny z każdą maską i rurą o średnicy 22mm lub 15mm

Podrzewany Nawilżacz

łączy się bezpośrednio z urządzeniem. Pojemnik na wodę, można myć w zmywarce i jest zaprojektowany tak, aby łatwo można go było wyjąć do czyszczenia i napełniania. Ustawienie nawilżacza może być w trybie grzewczym standardowym, który zapewnia stały poziom ogrzewania przez noc, z zarówno nawilżaczem powietrza jak i podgrzewaną rurą. Ustawienie temperatury dostępne jest od 0 do 5 gdzie 0 oznacza wyłączony a 5 najwyższą temperaturę.

W dodatkowej opcji do zakupu, dostępna jest podgrzewana rura zwiększająca komfortu terapii oraz dodatkowo wspomagająca utrzymanie ciepła i wilgotności powietrza w trakcie terapii od aparatu aż do maski.

 Podróżowanie ze sprzętem do terapii jest łatwe -lekkie i przenośne aparaty, maski wraz z dołączoną torbą, specjalną do systemu, dzięki czemu możesz je zabrać ze sobą wszędzie. Dzięki zastosowaniu standardowego, uniwersalnego zasilacza można korzystać z aparatu na całym świecie, nawet w samolocie.

Jeśli podróżujesz samolotem, przed użyciem urządzenia podczas lotu konieczne będzie uzyskanie pozwolenia od pracownika linii lotniczych. Zabierz ze sobą kopię dokumentów potwierdzających, że sprzęt spełnia wymogi FAA (Federalna Administracja Lotnictwa).

W przypadku tego aparatu, możliwy jest zdalny monitoring skuteczności leczenia. Telemedycyna „SEFAM Connect, to system współpracujący ze wszystkimi urządzeniami firmy Sefam: DreamStar Auto/Info i Ecostar Auto/info. Dane o przebiegu terapii są transmitowane bezpośrednio poprzez sieć komórkową do serwera, lekarz albo dostawca usługi ma zdalny dostęp do danych dotyczących efektywności i jakości leczenia oraz modyfikacji parametrów terapii. W przypadku zainteresowania tą formą kontroli skuteczności leczenia prosimy o osobisty kontakt z NZOZ Secura-Med tel.: 41/373 22 41, 41/373 22 42, 41/357 91 72, tel.kom.: 97 968 760.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl